Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İş fikri olana 150 bin lira
TÜBİTAK, icat çıkaran gençlere iş fikri onay alırsa, 150 bin TL’ye kadar destek veriyor.

[Resim: %C4%B0%C5%9F_fikri_olana_150_bin_lira.jpg]

TÜBİTAK tarafından başlatılan Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı ile teknolojik ve yenilikçi fikirleri olan gençlere 150 bin TL’ye kadar hibe sağlanacak.

Programda, önce internet sitesi üzerinden toplanan iş fikirleri eleme sistemine tabi tutulacak. Başarılı olarak değerlendirilen girişimciler 2 aylık eğitim ve mentorluk programına dahil olacak. Daha sonra hazırlanıp ön onay alan iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvurulacak ve 150 bin TL’ye kadar olan hibe desteği için yarışacak. İş fikri başvuruları, uygulayıcı kuruluşlara yapılacak. Uygulayıcı kuruluşlar (üniversiteler) http://bigg.tubitak.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

Programa, örgün öğrenim veren üniversitelerin, herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencileri ile lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış kişiler başvurabilecek. Başvurular alınmaya başlanırken 2 Mart’a kadar başvuru süresi devam edecek. Başvurular teknoloji transfer ofislerine yapılıyor.

Hibe alan örnek projeler arasında, Siber güvenlik uygulaması, Mobil yazılım, Tıbbi cihaz geliştirme, Gelişim bozukluğu olan çocuklar için eğitim modülleri geliştirme, RF güç yükseltici geliştirme vb. projeler yer alıyor.

Bul
Alıntı
Merve merhaba, TUBİTAK 1512 BİGG destek programını inceledim ve galiba bu destek programına başvuru yapacağım fakat aynı zamanda Teknokent avantajlarıda oldukça önemli.Bir sorum var bilgin var mı ? Girişimciler hem KOSGEB Girişimci Desteği hemde TUBİTAK 1512 desteğini aynı anda alabilirler mi ? Öyle bir şey olursa yemede yanında yat.
Bul
Alıntı
Merhaba Nureva, dediğin gibi TUBİTAK 1512 BİGG daha çok Teknokentlere destek veren bir destek programı. 1512 Tubitak programı girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini destekliyor ancak baktığımız zaman bu destek programından faydalanan girişimler teknokentler, bu noktada KOSGEB desteğinden yararlanma şansın daha yüksek gibi duruyor. İkisinden destek alman konusunda ise şunu söyleyebilirim; Mükerrer gider sunulmamak kaydıyla, farklı kuruluşlardan aynı proje için destek alınabilir. Örneğin; projede kullanılan bir bilgisayar için başka bir kurumdan destek alındıysa, o gider TUBİTAK'a sunulmamalıdır. Konuyla ilgili olarak bunu söyleyebilirim Nureva, ikisinden de alabilir, giderleri iki destek programından farklı noktalarda destek alabilirsin.
Bul
Alıntı
Teşekkür ederim '' mervearslan'' Üniversiteden bir hocam ile irtibata geçtim bize, kısmen bu konular içi ''menti'' olabileceğini söyledi. Gelişmeler konusunda size yazacağım. İyi günler herkese.
Bul
Alıntı
Gelişmeler noktasında beni bilgilendirin Nureva, görüşmek üzere
Bul
Alıntı
KOSGEB Girişimci desteği 360.000 tl oluyormuş bilginiz var mı ?
Bul
Alıntı
http://www.isplaniornekleri.com ben bu siteyi geçen hafta keşfettim KOSGEB Desteği almak için danışmanlara boş yere pare vermeye gerek kalmadı. İş fikrine uygun proje örneğinden yararlanarak kendi projeni yazabiliyorsun.buda benim forma küçük bir katkım olsunSmile
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi